З чого розпочати інтернет-магазин

Поговоримо про фундаментально важливі речи, які ви маєте вирішити перед створенням власного інтернет-магазину.

Інколи після перегляну онлайн-семінарів здається враження що все дуже просто, і зробити свій магазин дуже просто. Ну створити його справді досить не складно, але зробити щоб він реально заробляв грошу, о це вже проблема. В цій статті мі розглянемо 3 фундаментально важливих аспекта, на яких базується прибутковість інтернет магазину.

1. Надійний постачальник або постачальники

Надійний постачальник або постачальники

І звичайно ж, основою будь якого торгівельного бізнеса є наявність перевірених постачальників з вигідною ціною. Мати надію, що ви знайдете постачальника в Україні з подібною ціною фактично немає сенсу. Окрім того, рівень цін в інтернеті дуже низкий завдяки таким майданчикам як Prom та OLX, тому дуже важливо мати мінімальну закупівельну вартість товару. На перший погляд може здатися, що знайти постачальника досить просто, але бувають різноманітні нюансе. Китайці на Alibaba також дуже полюбляють продавати товары з високою націнкою, і насправді не всі продавці там доброчесні. Багато магазинів на Alibaba просто мають зв’язки в Китаї і займаються перепродажем товарів від заводів та оптових складів, тому часто можна отримати не дуже гарну ціну.

Реальна історія 1. В мене був випадок, коли продавець пропонує той товар який я замовив з ціною 1$, а вже після оплати скидає мені фото іншого товару і каже що просто змінилася упаковка і поїде ось це. Той товар що був на фото коштує 0,5$, я знаю це, тому що перевірив ціни у інших продавців і звичайно замовлення було скасоване.  

Щоб перевірити рівень ціни того чи іншого продавця обов’язково знаходьте схожі оголошення і запитуйте ціну і у інших продавців. Не забувайте, що постійно необхідно торгуватися, це дозволить закупити товар дешевше.

Доставка по Китаю і в Україну

Китайці придумали іще один цікавий метод, як можна заробити більше на бізнесменах новачках. Це завищення вартості перевезення товару по Китаю. Товари постійно доводиться перевозити від постачальника до складу вашого логіста. Але тут варто знати, що логістика в Китаї дещо дешевша аніж в Україні. І якщо доставка 50 кг в Україні коштує 350-450 гривень, то по Китаю вартість не може бути більше 12-15$.

Реальна історія 2. Постачальник дає наче непогану вартість товару, але товар досить важкий і габаритний. Я замовляю інвойс, а вартість перевезення по Китаю складає +0.5$ до кожної одиниці товару, що дуже багато. Спочатку відмовився, тому що постачальник заявила що вартість товару неправильна, і насправді більше деcь на 1$ за штуку. В результаті знову розпочав пошук постачальника і замовив товар дешевше + отримав безкоштовну доставку по Китаю у іншого постачальника.

На вартість доставки в Україні китайці вже ніяк не впливають, тут ви маєте обговорювати умови зі своїми логістами із Україні. Але хочу сказати, що тарифи на доставку дуже різняться, тому тут варто бути теж дуже пильними.

2. Наявність професійного спеціаліста по контенту

Якісний контент

Продати будь який товар не так вже й просто, і в офлайн магазинах це робить професійний продавець, а в інтернет-магазинах товар продає саме контент. Багато хто думає, що створення сайту інтернет-магазину це дуже важливо, і про наповнення більшість думає якось так: щось візьмемо з інтернету, там багато інформації. Але проблема в тому, що більшість бізнесменів думають таким чином, щоб зекономити свої гроші, і в результаті інформація про товари в більшості магазинів дуже примітивна, нецікава і звичайно ж повторюється.

Мої рекомендації з приводу сайту і контенту. Купить готовий сучасний магазин на шаблоні за 500-1000$, замініть там логотип і кольорову гамму, та вкладіть інші кошти в створення контенту. Давайте розглянемо з чого складається якісний контент, і тоді ви зможете приблизно порахувати його вартість:

  • якісні фото товару в умовах наближених до студійних,
  • якісні описи товару створені людьми, яки ним користувалися і мають реальний досвід,
  • відео огляд товарів, з картинкою доброї якості,
  • відгуки реальних покупців.

Якщо ви маєте дуже великий асортимент, то створення контенту треба ставити на потік, і розробляти відео або описи універсальні, або частково універсальні, для скорочення витрат на розробку. Але по факту, якість контенту має бути високою, тоді вас помітять серед конкурентів. І якщо ви думаєте що сайт на шаблоні за 500 або 1000$ це дорого, то на якісний контент доведеться витратити набагато більше, тому що розробка контенту не зупеняється майже ніколи.

3. Наявність перевіреного SEO підрядника

Наявність перевіреного SEO підрядника

Головний інструмент який забезпечує отримання прибутку від продажів в інтернеті — це SEO трафік. Якщо ви не знаєте як ви будете просувати свій магазин, двічі подумайте чи варто взагалі його робити. Вже не 2005 рік, коли кожен хто прописав мета-теги та ключові запити на сайті опинявся в ТОП 3 Google. Сьогодні 2021 рік, і я як SEO спеціаліст спостерігав за зміною пошукових алгоритмів починаючи з 2010 року. Навіть в 2010 році робити SEO було дуже легко, але вже в 2012-2013 роках Google розпочав війну з маніпуляторами пошукової видачі. Окрім цього, конкуренція в інтернет бізнесі виросла за цей час в десятки разів, тому якщо ви не знаєте як просувати ваш сайт, краще збережіть свої кошти і час, можливо інтернет продажі не для вас.

Так, продавати можна і через маркетплейси, але рівень прибутку який вони дають дещо низкий, і ви маєте залежність від майданчику на всі 100%. Розглядати маркетплейси краще як додатковий майданчик для продажів, не як основний.

Чому саме SEO я називаю фундаментально важливим для інтернет-магазину? Якщо ви не читали мій пост про недоліки контекстної реклами, тоді клікайте на посилання. Суть в тому, що контекстна реклама не дає можливості заробити багато. Тут має скластися декілька факторів, коли вартість кліку невисока, конверсія висока і в додаток націнка на вашому товарі 250% і більше. От тоді так, заробити на продажах через контекстну рекламу можна, але, якщо конкуренція в вашому напрямі вже хоча б середня, майже всі зароблені гроші вам доведеться віддавати за рекламу. Найгірше, що як тільки ви виключите рекламу, замовлення тут же зупиняться.

SEO працює не так. Ви вкладаєтесь в просування сайту, так, це також дорого, але наприклад якщо частину роботи ви можете робити своїми силами, це може зекономити майже половину бюджету (створення якісного контенту як для свого сайту, так і для розміщення на сайтах донорах з посиланням на сайт магазин). Але всі ресурси що ви вклали в SEO колись, не зникають, навпаки, вони накопичуються і дають результат не так швидко, але на дуже довгий термін. Якщо ви вивели безкоштовний трафік сайта на 200-300 в день, то при систематичному наповненні сайту, цей результат збережеться надовго, а з часом трафік може навіть збільшитися без додаткових вливань в нові посилання.

Кожне замовлення на сайті через SEO трафік по факту не коштує нічого. Але роботи для досягнення високих позицій і трафіку досить дорогі і під силу далеко не всім SEO спеціалістам і компаніям, тому ви маєте знати хто буде просувати ваш сайт, і наскільки ця людина професійна, тому що саме від них залежить ваш майбутній прибуток, або збиток. Так, SEO може як підняти сайт в ТОП, але також і загнати його в бан, тому будьте пильні!