Якої швидкості інтернету достатньо?

Зміст

1. Як позначається швидкість інтернету.
2. Яка швидкість інтернету необхідна для перегляду онлайн відео.
3. Яка швидкість інтернету необхідна для онлайн ігор.
4. Для чого потрібен інтернет більше 30 Мбіт/сек.
5. Як виміряти швидкість інтернету.

Сьогодні інтернет потрібен в кожному будинку не менше ніж вода або світло. І в кожному місті є маса компаній або невеликих фірм, які надають людям доступ до інтернету.
Користувач може вибрати будь-який пакет інтернету від повільного, наприклад 512 кбайт/с, до максимального в 100 Мбіт/с, або навіть більше. Як же вибрати для себе відповідну швидкість і правильного провайдера інтернету?

Звичайно ж швидкість інтернету потрібно вибирати виходячи з того, що ви робите в мережі і як багато ви готові платити за доступ в інтернет. З власного досвіду хочу сказати, що швидкість 15 Мбіт/с цілком влаштовує мене як людину, яка працює в мережі. Працюючи в інтернеті, у мене включено 2 браузера, і в кожному відкрито по 10-20 вкладок, при цьому проблеми виникають більше з боку комп’ютера (для роботи з великою кількістю вкладок потрібно багато оперативної пам’яті і потужний процесор) ніж з боку швидкості інтернету. Єдиний момент коли доводиться трохи почекати, це момент першого запуску браузера, коли завантажуються одночасно всі вкладки, але зазвичай це займає не більше хвилини. З іншого боку багато людей працюють з великими файлами в інтернеті, і от тут без швидкісного з’єднання ніяк. Наприклад завантаження великих ігор (30-100 Gb), або завантажування великих відеофайлів чи фото потребує максимальної швидкості в 100 Мбіт/с, або вам доведеться чекати дуже-дуже довго.

1. Як позначається швидкість інтернету

Багато користувачів плутають значення швидкості інтернету і думають що 15Мб/с, це завантаження файлів з швидкістю 15 мегабайт в секунду. Насправді 15Мб/с — це 15 мегабіт в секунду, що в 8 разів менше мегабайтів і на виході ми отримаємо завантаження файлів зі швидкістю близько 2 мегабайт в секунду. Якщо ви зазвичай завантажуєте фільми для перегляду в розмірі до 5Gb, то зі швидкістю 15 Мбіт/с фільм буде завантажуватися до 45 хвилин.

Перевіримо, багато чи мало вашої швидкості інтернету для просмотра відео онлайн:

 • Швидкість дорівнює 512 кбіт/с, 512/8 = 64 кБ / с (цієї швидкості мало для перегляду онлайн відео);
 • Швидкість дорівнює 4 Мбіт/с, 4/8 = 0,5 МБ/с або 512 кБ / с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в якості до 480р);
 • Швидкість дорівнює 6 Мбіт/с, 6/8 = 0,75 МБ/с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в якості до 720р);
 • Швидкість дорівнює 16 Мбіт/с, 16/8 = 2 МБ/с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в якості аж до 2К);
 • Швидкість дорівнює 30 Мбіт/с, 30/8 = 3,75 МБ/с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в якості аж до 4К);
 • Швидкість дорівнює 60 Мбіт/с, 60/8 = 7,5 МБ/с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в будь-якій якості);
 • Швидкість дорівнює 70 Мбіт/с, 60/8 = 8,75 МБ/с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в будь-якій якості);
 • Швидкість дорівнює 100 Мбіт/с, 100/8 = 12,5 МБ/с (цієї швидкості достатньо для перегляду онлайн відео в будь-якій якості).

Багато користувачів підключаючи інтернет, переживають про можливість перегляду онлайн відео, подивимося який потрібен трафік для фільмів з різною якістю.

2. Яка швидкість інтернету необхідна для перегляду онлайн-відео

А тут ви дізнаєтеся чи достатньо вашої швидкості інтернету для перегляду онлайн відео з різними форматами якості.

Тип трансляції Бітрейт відео Бітрейт аудіо (стерео) Трафік Мб/с (мегабайт в сек.)
Ultra HD 4K 25-40 Мбіт/c 384 кбіт/с от 2,6
1440p (2К) 10 Мбіт/c 384 кбіт/с 1,2935
1080p 8000 кбіт/с 384 кбіт/с 1,0435
720p 5000 кбіт/с 384 кбіт/с 0,6685
480p 2500 кбіт/с 128 кбіт/с 0,3285
360p 1000 кбіт/с 128 кбіт/с 0,141

Ми бачимо що всі найпопулярніші формати без проблем відтворюються швидкістю інтернету в 15 Мбіт/с. А ось для перегляду відео у форматі 2160Р (4К) потрібно вже не менше 50-60 Мбіт/с. Але є одне але. Не думаю що багато серверів зможуть роздавати відео такої якості підтримуючи таку швидкість, так що підключивши інтернет в 100 Мбіт/с можна так і не подивитися онлайн відео в 4К;).

Гальмує відео з інтернетом 50-100 Мбіт/с

Іноді висока пропускна здатність мережі не забезпечує стабільного завантаження онлайн відео, і перегляд фільмів перетворюється в жах. Щоб розібратися в чому ж проблема, перевірте швидкість інтернету за допомогою спеціальних програм, про це ви можете дізнатися в п’ятій частині цього матеріалу. Якщо ж швидкість інтернету повністю відповідає заявленій і підходить для перегляду відео у високій якості, то проблема може критися в підвищеному навантаженні на стрімінговий сервіс, через який ви переглядаєте відео. У 2020-2021 роках навантаження на них сильно збільшилося, тому віддавати трафік вони можуть не так швидко як хотілося б. Як варіант, можна спробувати включити фільм з іншого сайту, або завантажити його і подивитися прямо зі свого комп’ютера.

3. Швидкість інтернету для онлайн ігор

Підключаючи домашній інтернет, кожен геймер хоче бути впевнений на 100% в тому, що його швидкості інтернету буде досить для того, щоб грати в свою улюблену гру. Але як виявляється, онлайн-ігри зовсім не вимогливі до швидкості інтернету. Розглянемо яку ж швидкість вимагають популярні онлайн ігри:

 • DOTA 2 – 512 кбіт/сек.
 • World of Warcraft – 512 кбіт/сек.
 • GTA online – 512 кбіт/сек.
 • World of Tanks (WoT) – 256-512 кбіт/сек.
 • Panzar – 512 кбіт/сек.
 • Counter Strike – 256-512 кбіт/сек.

Важливо! На якість роботи вашої гри онлайн більше залежить не швидкість інтернету, а якість самого каналу. Наприклад якщо ви (або ваш провайдер) отримуєте інтернет через супутник, то яким би пакетом ви не користувалися пінг в грі буде значно більшим, ніж у дротовогу каналу з меншою швидкістю.

4. Для чого потрібен інтернет більше 30 Мбіт/сек.

Як було вже сказано вище, велика швидкість інтернет з’єднання може бути необхідна при роботі з великими обсягами даних (завантаження і вивантаження їх з мережі). Можливо ви любитель переглядати фільми в чудовій якості, або щодня завантажуєте великі за обсягом гри, або завантажуєте в інтернет відео або робочі файли великих обсягів. Для перевірки швидкості зв’язку можна використовувати різні онлайн сервіси, а для оптимізації роботи потрібно виконати такі дії.

До речі, швидкість 3 Мбита/с і нижче, зазвичай робить роботу в мережі інтернет трохи неприємною, не всі сайти з онлайн відео працюють добре, та й завантаження файлів взагалі не радує.

Стрімінгові сервіси

Для якісної роботи популярних стрімінгових сервісів, також бажана досить висока швидкість інтернету, адже багато компаній пропонують якість відео 4К і звичайним Full HD вже мало кого здивуєш. А з початком епідемії коронавируса, такі сервіси як HBO Now, Netflix і т.д. повідомили про колосальне зростання навантаження на сервера (на деяких платформах зростання склало більше 60%), через збільшення переглядів контенту онлайн. Якщо ж ви плануєте грати на Amazon Twitch, швидкісний інтернет для вас також не буде зайвим, тим більше що в 2020 році навантаження на їх сервери також зросла. Тепер там не 33 млн користувачів, а вже цілих 43 млн.

Як би там не було сьогодні на ринку інтернет послуг є з чого вибрати. Іноді, крім глобальних провайдерів, інтернет пропонують і невеликі фірми, і рівень їх сервісу також може бути на висоті. Мене обслуговує саме така невелика фірма. Вартість послуг в таких фірмах помітно нижче ніж у великих компаніях, але як правило покриття у них зовсім незначне, зазвичай в рамках району або двох.

5. Як виміряти швидкість інтернету?

Почнемо напевно з того, що вимірювати швидкість інтернету через Wi-Fi безглуздо, тому що реальний показник буде завжди занижений, навіть якщо ви підключили всього один пристрій до роутера. Якщо ж вам потрібно перевірити швидкість інтернету саме через Wi-Fi, тоді без проблем, підключайтеся по повітрю. Реальну ж швидкість інтернету, яку вам надає провайдер через кабель, перевіряти потрібно безпосередньо через кабель.

Програми для перевірки швидкості інтернету

1. NetWorx — проста безкоштовна програма, яка показує швидкість інтернету і навіть в реальному часі, що іноді дуже корисно для пошуку обривів, або провалів сигналу, наприклад. Якщо для вас має значення трафік, тоді ця  утиліта для вас, адже вона може збирати інформацію по завантаженій інформації за місяць.

2. Speedtest.net – це один з найпопулярніших онлайн сервісів для тестування швидкості інтернету. Для перевірки швидкості зв’язку, ви можете вибирати сервера з різних країн і континентів. Також сервіс зберігає інформацію про минулі перевірки, тому ви можете порівнювати нові результати зі старими.

Програми для перевірки швидкості інтернету

Якщо вам потрібно стежити за швидкістю інтернету в реально часу, тоді потрібно буде встановлювати цю утиліту на свій комп’ютер, якщо ж ні, тоді її можна без проблем використовувати тільки онлайн.