Три недоліки контекстної реклами і трохи про продажі в інтернеті

Маючи досвід торгівлі в інтернеті 4 роки, а також досвід в інтернет маркетингу не менше 6-7 років можу з упевненістю сказати, що максимальний прибуток в сфері продажів в інтернеті дає саме SEO. За 4 роки саме торгівлі в інтернеті я бачив чимало конкурентів з різною ціновою політикою, а також рекламними стратегіями, і за цей час я зрозумів чимало цікавих речей.

1. Контекстна реклама — це не панацея

Багато початківців вважають, що на перших етапах розвитку інтернет-магазину будо достатньо контекстної рекламі, вона дасть трафік і продажі, але реальність дещо інша. По-перше цей трафік, який дає контекстна реклама не є дешевим, кліки навіть в неконкурентних тематиках коштують від 3 гривень і вище. Можливо ще можна встановити вартість кліку 2 гривні, але скоріше за все таких дешевих кліків буде дуже мало. В конкурентних тематиках вартість кліку сягає 10-15 і навіть більше гривень. Навіть простий підрахунок показує, що трафик в 100 людей на добу з ціною (візьмемо наприклад 4 гривні), буде коштувати 400 гривень. Навіть якщо конверсія на вашому сайті складає 2-3%, то кожне замовлення вам буде коштувати від 130-200 гривень. Якщо ви продаєте дорогий товар з гарною націнкою, то це досить непоганий показник, вле якщо ні, і ваш заробіток на 3-х заказах складає 300 гривень, то ваш бізнес вже є збитковим.

Що до контекстної реклами є ще один міф, що до кількості трафіку. Багато людей думають що за гроші можна без проблем купити цільовий трафік в будь якому об’ємі. Це на 100% неправда. Якщо ви налаштуєте свою кампанию в ADS Google так, щоб забезпечити максимальну конверсію, то трафік на ваш сайт буде незначним. Що я маю на увазі под забезпечити максимальну конверсію? Це означає що ми беремо запити з словами: купити, ціна, або назва міста. Тобто беремо запити, які вводять саме зацікавлені в купівлі користувачі. Такий трафік має максимальну конверсію, але є дуже не значним, бо нажаль немає кожен деть сотен людей, готових купити ваш товар.

Для прикладу приведу  графік, на якому можна побачити статистику по рекламним переходам на мій проект по двом тематикам. Кампанія налаштована тільки на цільові запити.

seo-profit-1

На зображенні можна побачити, що рекламна кампанію вартістю 1216 гривень, дала всього 14 замовлень. Вартість одного замовлення складає 87 гривень, що досить немало, якщо враховувати що в моєму магазині немало товарів з ціною до 200 гривень.

Також варто відмітити, що кількість кліків на день дуже незначна, трафік зрідка складає 20 переході на добу. Так, я звичайно використовую обмеження бюджету, але навіть той ліміт який я встановив не виклікується через брак самих запитів.

2. Іще один удар по контекстній рекламі

Ми вже розглянули на прикладі, яка вартість одного замовлення може бути при використанні контекстної реклами. Але тут є ще один нюанс. Вартість замовлення дуже сильно залежить від періоду проведення кампанії. Наприклад, контекстна реклама перед новим роком по тематиці іграшки, дасть багато кликів і замовлень, тому що людям необхідно купити подарунки до Нового року, але, подібна кампанія в лютому, дасть конверсію набагато гіршу, при цьому і кількість трафіку і замовлень буде теж дуже низькою.

seo-profit-2

От наприклад графік по рекламному трафіку в грудні. Коефіцієнт конверсії складає більше 4%. Ті ж самі 14 замовлень цього разу коштували всього 663 грн, майже вдвічі дешевше.

Логічно припустити, що будуть і місяці, я яких конверсія може бути і меньше двох відсотків. В такому випадку вартість одного замовлення перевалить за 100 і навіть 150 гривень. Треба також врахувати, що не всі замовлення в з Google Analytics були виконані, є також певний відсоток відмов, що робить ціну одного замовлення ще вище.

3. Видатки на бізнес + реклама

Якщо добре порахувати вартість реклами, а також інші видатки вашого бізнесу: зарплати, податки, накладні видатки (коробки, канцелярія, мобільний зв’язок, інтернет і т.д.), то може вийти так, що бізнес, який базується на контекстній рекламі не є рентабельним. І не в кожній тематиці навіть досвідчений спеціаліст з Google ADS зможе оптимізувати вашу кампанію на отримання прибутку, тому що трафіка може просто фізично не бути, і тут нічого не поробиш. Враховуючи теперішню ситуацію з пандемією багато ринків (як правило це товари не першої необхідності) значно скоротилися, що призвело до закриття бізнесів, або до скорочення персоналу. Коли економіка постійно зростає і ніши/ринки також зростають, можливість заробити на продажах з використанням реклами набагато більше, але враховуючи реалії 2020-2021 років з цим є слкаднощі.

Недобросовісна конкуренція

Є ще одна цікава річ. Якщо ви думаєте, що продаючи товари в інтернеті, ви без проблем зможете закладати в вартість товарів витрати на рекламу, то далеко на факт що це у вас вийде. Чому? Дуже просто, є бізнесмени, які можуть дуже довго працювати або у збитки, або на рівні собівартості (таке собі бізнес/хобі). Складно сказати чому так трапляється, або через недосвідченість, або вони це роблять спеціально, але я таке бачив неодноразово. Магазин, має досить низькі ціни, при цьому його реклама фігурує скрізь, і навіть по нецільових запитах. Це говорить про то, що даний магазин сплачує за продаж товару досить великі кошти, при цьому має незначну націнку, а враховую нишу, супер продажів вони точно не мають, щоб на об’ємі це могло окупитися. Працювати так довго звичайно не виходить, тому що гроші в певний період просто кінчаються =). Але подібні ситуації можуть бути, коли магазин намагається увійти в певну нишу, при цьому маючи непогані продажі інших товарів, тоді робота в мінус може тривати навіть роками.

На сьогодні досить. Маю надію даний контент був для вас корисним.