У контекстної реклами є як недоліки, так і переваги. В цій статті я спробую привести декілька прикладів як контекстна реклама може бути корисною для вашого бізнесу, ну і звичайно розповім в яких випадках вона може приносити реальний прибуток.
1. Контекстна реклама — чудовий інструмент для тестування
Найкращій інструмент, який допоможе швидко завести на ваш сайт зацікавлену аудиторію, це звичайно ж контекстна реклама. Що я маю на увазі під тестуванням. Наприклад ви розробили новий інтернет магазин, або сайт іншого типу, який має виконувати певні функції в інтернеті. Ви планували, що користувачі на сайті будуть мати певній паттерн поведінки, але як це може бути в реальності зрозуміти важно, тому необхідно швидко завести на сайт реальних людей, зацікавлених в ваших товарах, або послугах. Саме в цьому випадку контекстна реклама стане вам в нагоді.
Чому одразу не робити SEO, навіщо витрачатися на контекст?
Якщо ви хоч небагато розумієтесь на SEO то маєте знати, що перші результати по SEO можна отримати лише через 6-8 місяців, ну в позиції в ТОП-5 по нормальних запитах ви побачите не раніше декількох років, а саме в цей період почне з’являтися більше менш нормальний SEO трафік. Кожен бізнес має свої ризики, і тому перед вливанням в SEO тисяч доларів, бажано протестувати свій сайт/магазин на працездатність, а саме чи здатен від генерувати ліди, чи людям він не сподобається, або взагалі непотрібен. Тому перший трафік на сайті має бути саме з контекстної реклами, по цільових запитах. Нехай це обійдеться вам в 1000$, але ви отримаєте хоча б якесь уявлення про те як люди поводяться на сайті. В ідеалі звичайно ж налаштувати аналітику, цілі, для того, щоб більше детально розуміти що людям на сайті подобається а що ні.
Якщо етап тестування пройшов добре і аудиторія сайта проявила зацікавленість в послугах або товарах, тоді можна запускати і SEO і інші інструменти залучення трафіку.
2. Тестуємо різні товарі та ціни на них
Якщо ви не знаєте якими товарами торгувати в інтернеті, тоді тестування ринку за допомогою контекстної реклами може стати вам в нагоді.
Наприклад, ваш бізнес не зростає вже досить довгий час, або навіть втрачає оберти з кожним місяцем. Що робити в подібній ситуації? Звичайно ж одним із інструментів є розширення асортименту товарів, які ви реалізовуєте. Але як визначити ті товари, які будуть і добре продаватися, і які дадуть вам непоганий прибуток. Для цього можна застосувати тестування за допомогою контекстної реклами.
Закупіть тестовий товар оптом в середині країни в не дуже невеликому обсязі, бажано закупити товари одразу декількох напрямів. Перевірте наскільки дешевше можна замовити цей товар у виробника (наприклад в Китаї), обов’язково прорахуйте вартість доставки, тому що вартість доставки різних товарів може дуже сильно відрізнятися.
Після цього додайте товари на сайт, і запустіть контекстну рекламу по цільових запитах. В даному випадку вартість використовуйте +- ринкову, не намагайтеся заробити на продажі тестового товару. Знаючи собівартість, ви можете перевірити в різних місяцях як продається товар по різним цінам, наприклад розпочніть з середньої ціни в першому місяці, далі змініть вартість в менший бік. В обох випадках розраховуйте прибуток від собівартості закупки товару в Китах.
Після 2-3 місяців тестування ви на 100% будете знати які товари краще продаються, з якими націнками і що замовляти у виробника варто, а що в Україні купують погано.
Цей тест звичайно може мати певні погрішності, через сезонність багатьох товарів, тому не бажано проводити його під новий рік, або в кінці літа/на початку осені. Виберіть +- 3 рівні місяці в плані сезонності, тоді отримані дані будуть біль точними.
3. Продаємо товари вже сьогодні
Якщо вам хтось скаже, що отримати прибуток від продажів товарів через контекстну рекламу неможливо, то знайте, це неправда. Так, звичайно, маючи безкоштовний трафік, ви заробите значно більше, зменшивши витрати на рекламу, але на початкових етапах розвитку бізнесу коли SEO ще не дає трафіку, а якось продавати товар необхідно, контекстна реклама може стати непоганим інструментом для пожвавлення продажів вже сьогодні.
Як зробити ефективну рекламну кампанію?
Знову ж таки розпочнемо з тестування. Включаємо рекламу по максимальній кількості релевантних запитів, по широкій відповідності, або по частковій. Таку кампанію запускаємо на 2-3 тижні не більше, тому що вона буде досить дорогою і з невисокою ефективністю. Далі проводимо детальний аналіз по всім пошуковим запитам і вибираємо ті які є найефективнішими. Вносимо корегування в рекламну кампанію з урахуванням отриманих результатів, і отримуємо максимальную віддачу від реклами. Так, після відкидання неефективних запитів, трафік на сайті може стати незначним, але ефективність кожного кліку буде набагато ефективніше.
Такий швидкий старт продажів неможливий за допомогою SEO, тому що більше менш нормальний трафік можна отримати через багато місяців роботи і після суттєвих вкладень в просування. І завжди залишається шанс, того що SEO просування може дати нульовий результат через непрофесійність сєошиків, або через чергове оновлення алгоритмів.
4. Контекст для ніш з малим трафіком
Бувають бізнеси, які працюють в нішах, з невеликою кількістю запитів користувачів. Це може бути оптовий B2B сегмент, або сегмент дуже дорогих товарів і інше. Не завжди є сенс взагалі робити SEO для таких сайтів заради 100-200 кліків на місяць, тому що конкуренція в будь якій бізнес ніші досить суттєва, і щоб отримати всі 100-200 кліків від SEO треба мати ТОП-3 позиції, що досить важко. З іншого боку витратити на контекстну рекламу 3-4 тис гривень на місяць це суцільні дрібниці для такого бізнеса. Тому інколи SEO можна не робити взагалі, або достатньо зробити базовий комплекс робіт з внутрішньої оптимізації + розміщення 10-20 постійних посилань. Після цього перейти до контексту і не думати про SEO взагалі.
На цьому все, маю надію що даний матеріал був для вас корисyим =).